30 Ağustos 2019 Cuma

OKULLARDA YENİ DÖNEMDE YENİ UYGULAMALAR BAŞLIYOR!

OKULLARDA YENİ DÖNEMDE YENİ UYGULAMALAR BAŞLIYOR!OKULLARDA YENİ DÖNEMDE YENİ UYGULAMALAR BAŞLIYOR!

Okul, hepimizin hayatında önemli bir yere sahiptir. Arkadaşlar, öğretmen, vs. bunun gibi değerlerin bir çoğu burada anlam kazanır. Hayatın bir çoğunu burada öğreniriz. Ders zamanı, teneffüs ve çıkış zili derken bir günün çoğunu orada geçiririz.

Okul, kişiyi hayata hazırlar. Bilmediklerini öğretir ve bildiklerini ileri de öğretmen sıfatı ile bilmeyenlere öğretme yetisine kavuşturur. Devlet eli ile yürütülen bu çalışmalar, kişinin bir döneme kadar ilk öğrenme aşamalarına yardımcı olur. Kişi, yaşadığı ülke topraklarında kullanılan dili, kültürü ve yapıyı okul sayesinde öğrenir.

Okulda genel olarak, giriş zili ile birlikte, ilk ders başlar. Sonrasında ülkemizde özellikle 40 dakika kadar ders yapılır ve sonrasında teneffüs olur. Teneffüs zamanı ise 10 dakika kadardır. Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi gibi hayatın içinde bilgiler bulunan dersler temel olarak öğrenilir.

*Teneffüsler 15 Dakika!

Ülkemizde geliştirilen yeni yöntemde ise; 2019 ve sonrası için ders saatleri 40 dakika kalmak şartı ile teneffüs zamanları 15 dakikaya çıkarılması için çalışmalar yapılmış ve uygulamaya konulacaktır.

Aynı zamanda yarı tatil ve uzun dönem yapılan yaz tatilinde de değişikliğe gidilerek, yaz tatilinde alınan 2 haftalık zaman dilimi yaz ve kış aylarında birer hafta ile kullandırılması planlanmaktadır. Yani Nisan ve Kasım aylarında öğrencileri birer hafta ile tatil beklemektedir.

Sonuç olarak, daha iyi bir eğitim için yapılan bu değişiklik, bireylerin aileleri ve arkadaşları ile daha fazla zaman geçirmesi fikri ile ortaya çıkmış durumdadır. Okula gidecek tüm öğrencilere şimdiden başarılar dileriz.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Şimdi arama yapmaya başlayın aradığınız şeyi girin...