8 Ağustos 2019 Perşembe

Fazla İlaç Kullanmanın Zararları

Fazla İlaç Kullanmanın Zararları

Fazla İlaç Kullanmanın Zararları

Malum çevremiz çerez niyetine ilaç kullanan insanlardan geçilmiyor. Belki de gerekenden, doktor tavsiyesinden fazla miktarda ilaç kullanan, hatta doktor söylemediği takdirde ilaç kullanan hatalı insanlardan biri de sizsiniz. Genellikle orta yaş ve üzerinde görülmekte olan bu ilaç kullanma takıntısı aslında vücudun duyarsızlaştırılmasıyla eş değer.

Bunu biraz daha açalım, birçok ilaç aslında bizi iyileştiren değil; aksine iyi olması gerekmekte olan yeri bir süre için devredışı bırakan bir uyuşturucu özelliğine sahip. Bu sebeple aşırı ilaç kullanımı sonrasında iyileşildiğini düşünmek, büyük bir yanılgıdır.

Gün içerisinde sayısız ilaç tüketen kişileri düşünün, bazı ilaçlar için söylemek gerek insanın gözünün içine bitkisel diye sokulmasına rağmen bunların birçoğu kimyasaldan ibaret! Hal böyleyken birden fazla ilaç kullanımı tehlikeli mi sorusunun yanıtı da çok net olarak karşımıza çıkıveriyor.

Dayanılmaz bir ağrınızın olduğu vakitlerde, rahatlamak amacıyla, iyileşme sürecinde rahat etmek için kısa süreli ilaç kullanımının herhangi bir sakıncası bulunmuyor. Ancak bu ilaç kullanımı bir çeşit alışkanlığa, duyarsızlaşmaya dönmeye başlar ise o zaman durum normal olmaktan çıkar.
Doktor kontrolü altında kullanılan ilaçların oluşturabileceği kötü etkilere, yan etkilere karşı ise midenizi koruma ve tedavi etmek için de bitkisel yardımlar almanız önerilir. Hazırlaması ve uygulaması çok kolay olan bu formül sayesinde, kısa süre içinde yararlı sonuç alma imkanı var.

Oda sıcaklığında 1 Türk kahvesi fincanı süt ve 1 tane muz..

Süte eklenen muz çatal yardımı ile ezilir ve aç karnına tüketilir. Günde 2 defa aç karnına olacak şekilde, birkaç hafta boyunca düzenli bir biçimde devam edilir.

Birden Fazla İlaç Kullanımının Zararları

bayılacakmış gibi hissetme, bayılma;
göğüs ağrısı, nefes almada zorluk;
burun tıkanıklığı veya akıntısı, boğaz ağrısı, öksürük;
tükrük bezlerinde şişlik veya ağrı;
kansızlık (anemi);
sarılık (ciltte veya gözlerde sararma);
ağız kuruluğu, artan susuzluk, uyuşukluk hali, huzursuz hissetme, bilinç bulanıklığı, hızlı kalp ritmi, baş dönmesi hissi, bayılma veya ani
pankreas iltihabı.iştah kaybı, mide ağrısı, mide bozukluğu, bulantı, kusma;
karın ağrısı, ishal, kabızlık;
eklem ağrısı;
baş dönmesi, sersemlik veya baygınlık hissi;
uyuşukluk, yorgunluk hissi;
baş ağrısı;
konsantrasyon sorunları, kendini depresif hissetme veya çöküntü hali;

ve daha birçok zarar görülebilir. Birden fazla ilaç kullanımı, fazla ilaç kullanımı, aşırı ilaç kullanımı durumlarında, kullanmış olduğunuz ilacın reçetesindeki yan etkileri dozunda kullanmanıza oranla daha fazla görülecektir.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Şimdi arama yapmaya başlayın aradığınız şeyi girin...