26 Ağustos 2019 Pazartesi

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Günlük hayatımızda diş ağrısı bizleri çok fazla rahatsız eden bir durumdur. Bu gibi durumları yaşamamak için çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Burada dikkat etmemiz gereken en basit durumlardan biri de dişlerimizi 3 öğün boyunca hatta mümkünse her yemek yediğimizde fırçalamamız gerekmektedir. Bunu yapmamız pek mümkün olmazsa eğer hiç yoktan ağzımızı çalkalamamız gerekmektedir. Bunlar dişlerimizin ağrımaya başlamadan önce yapacağımız basit diş bakım teknikleriydi. Peki dişlerimiz ağrıdığında neler yapabiliriz dişlerimizin ağrısını nasıl geçirebiliriz. İşte diş ağrısını geçirmenin bir kaç yolu :

1 çay kaşığı tuzu suya karıştırınız ve daha sonra gargara yapınız. Gargara yaptıktan sonra tükürmeniz sonucunda dişte oluşan ağrının daha fazla artmasını engelleyebiliriz.

Diş ağrısı olduğunda çevremizde bulunan bir çok kişi şunu yap tarzında telkinde bulunabilirler bu telkinlerden en yaygın olanı ise ağrı kesiciyi kırarak ağrı olan bölgeye koymamız ağrıyı azalttığı söylenir aslında bu durum söylendiği gibi değildir. Ağrı kesicinin kimyasal olmasından dolayı dişimizin ağrıyan kısmına koyduğumuzda o bölgede tahrişe neden olabilir. Bu durum sonucunda ise dişimiz deki ağrı daha da fazla artabilir.

Diş üzerinde oyukluk var ise eğer bu bölgeye çok az miktarda karanfil yağı emdirilmiş pamuk konulabilir. Kullanılan karanfil yağını çok az koymanızın nedeni ise yağın fazla kullanılmasından doğacak olan tahriştir.

Soğuk havalarda nefes alıp verirken dişlerimiz ağrımaya başlayabilir. Bunun nedeni ise çürük veya hava alan dişlere sahip olmamızdır. Bu durumda çok fazla vakit kaybedilmeden diş hekimine başvurmak gerekmektedir aksi takdirde bu durum dişlerimiz açısından daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Yorum Gönder

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Şimdi arama yapmaya başlayın aradığınız şeyi girin...